Bel ve Boyun Fıtığında Kök Hücre Tedavisi

Anasayfa / Hastalıklar / Bel ve Boyun Fıtığında Kök Hücre Tedavisi

Başlangıç ve orta düzey bel fıtığı hastalığında Plazma Rich Platelet (PRP) veya ''Kan Pulcuklarından Zengin Plazma'' tedavisi uygulanmaya başlanmıştır.

Bu tedavi şekli hastanın kendi kanıyla yapılmaktadır. Hastanın kolundan sanki tahlil yapılacakmış gibi belirli bir miktarda, 10 ile 20 mililitre kadar kan alınır. Daha sonra bu kan özel bir santrifüj işleminden geçirilerek sıvı kısmı ayrılır. Hastanın ağrılı bölgesine bu hazırlanan plazma verilir. Buradaki önemli nokta plazmanın içinde bulunan kan pulcuklarıdır.

Kan pulcuklarını, kronik ağrılı bir dokuya verdiğiniz zaman oradaki ölmüş hücrenin yerine geçerek, bu dokuyu yenilemektedir. Bu yenileyici özelliğinden dolayı pek çok tıbbi uygulama alanı vardır. Kırışıklık tedavisi, başka kozmetik uygulamalar, yanık izlerinin ve akne izlerinin hafifletilmesi gibi uygulamalarda kullanılabildiği gibi kas ve eklem ağrılarının tedavisinde de çok geniş bir alanda uygulanmaktadır.

Özellikle disk kireçlenmeleri, bel fıtıkları ve kas romatizmalarına bağlı ağrılarda uygulanan tedavi ile hastalarda ciddi rahatlamaların görülmektedir.

Tedavi yönteminde hastanın kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji ve yan etki riski de bulunmamaktadır. Kaynak neredeyse sonsuzdur. Kişinin kendi kanı alınarak, istenilen miktarda bu tedaviden yapılabilmektedir. Bu tedavi ile ameliyatsız ve narkozsuz bir şekilde bel fıtığından kaynaklanan ağrılar, önemli bir şekilde azaltılmaktadır. Bu tamamlayıcı bir tedavi olarak günlük hayat kalitesini önemli derecede arttırmaktadır.

Bu sıvıyı biz hastadan aldığımız kanla hazırlıyoruz. Kanın üzerine, kanın pıhtılaşmasını önleyici ilaç karışımını koyduktan sonra kan santrifüj edilmekte. Bu şekilde kanın hücre kısmı, yani ağır olan kısmı dibe çökmekte, üst kısımda da kanın plazma kısmı yani sıvı kısmı kalmaktadır. Özelikle etkili olan alan, bu sıvı kısmı ile katı kısmı arasında kalan alanda tedavi edici hücreler birikmiş bulunmaktadır. Biz bu sıvıyı tüp içerisinden alarak çok küçük miktarlarda fıtığın olduğu bölgeye veriyoruz. Serumun uygulandığı o bölgede çok hızlı bir şekilde yüz güldürücü ve kalıcı bir tedavi sağlanmaktadır.

Ağrı tedavisi uygulandığında, uygulanan bölgede yenilenme sağlandığından, diğer tedavi yöntemleri ile 6 ay veya 1 yıl rahatlık sağlanabilirken, bu tedavi yöntemi ile kalıcı olarak hastanın o ağrısından kurtulması mümkündür.

Omurga, Sinir, Baş ve Boyun Ağrılarınız mı var?

Randevu formunu doldurarak bize ulaşabilir ve ağrılarınız hakkında sorular sorabilirsiniz.